فهرست منو

موارد آرایشی دوران بارداری

موارد آرایشی دوران بارداری

استفاده از موارد آرایشی در دوران بارداری ، امری شایع است. پس بهتر است با دانستن نکات مفید در این باره از ضررهای آن جلوگیری به عمل آوریم.

استفاده از رنگ مو در بارداری

درصد کمی از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو ، در صورت تماس رنگ با کف سر وارد سیستم جریان خون می‌شود و می‌تواند از این طریق اثرات منفی بر جنین داشته باشد. علاوه بر این بعلت تغییرات  هورمونی در بارداری احتمال بروز واکنش‌های آلرژی‌زا حتی نسبت به موادی که در گذشته حساسیت به آن وجود نداشته، مطرح است.

پس بهتر است رنگ، های‌لایت، مش و فر کردن موها تا پایان دوره ۹ ماهه بارداری و مخصوصا  ‌طی سه ماهه ابتدایی این دوران صورت نگیرد

استفاده از موارد آرایشی ، رژ لب در دوران بارداری

 

رژ لب در دوران بارداری

مصرف رژ لب برای بارداران ممنوع!

سرب موجود در رژلب‌های غیراستاندارد می‌تواند اثرات تخریبی زیادی بر سیستم عصبی جنین داشته باشد.

استفاده از رژلب‌های استانداردی که سرب ندارد، در دوران بارداری منعی نخواهد داشت . بنا براین همه خانم ها بخصوص خانم های باردار بهتر است از رژ لب های دارای مارک معتبر استفاده نمایند.

لازم است خانم‌های باردار، پیش از خواب آرایش خود را به طور کامل پاک کنند و مهم‌تر آن که، هرگز طی بارداری نه از لوازم آرایش جدید، بلکه از همان مارک‌های قبلی خود استفاده کنند.

مادران باردار لاک نزنند !

زدن لاک در دوران بارداری

با توجه به اینکه لاک یک ماده شیمیایی است لاک زدن مادر باردار باعث احتمال ایجاد بیماری قلبی و ریوی  در نوزادان می‌شود.

پس بهتر است بخصوص در ۳ ماهه اول بارداری از لاک و آستون استفاده نشود.

 

آیا برنزه کردن پوست در بارداری خطرناک است؟

برنزه کردن در دوره بارداری

در معرض آفتاب بودن برای هر کسی می‌تواند خطرناک باشد. برنزه کردن توسط سولاریوم و یا زیر نور آفتاب برای همه افراد  مناسب نیست، چه برسد به اینکه فرد باردار هم باشد، زیرا عوارضی مانند سرطان پوست و پیری زودرس را ممکن است همراه داشته باشد. اشعه‌های مضر خورشید، مشکلاتی در رشد جنین به وجود می آورند.